Marketing prowadzony za pośrednictwem najpopularniejszych blogerów jest coraz częściej wykorzystywany przez różnego rodzaju firmy. W ten sposób reklamowane są kosmetyki, odzież, produkty przeznaczone dla dzieci, produkty spożywcze itp.

Jakie zalety ma promowanie produktu na blogu? Przede wszystkim pozwala umieścić produkt w kontekście. Nasza marka na blogu to budowanie jej wizerunku, to zaś bezpośrednio przekłada się na sprzedaż towaru. Bloger pozwala nam pokazać ubranie w konkretnej stylizacji, produkt spożywczy w daniu, sprzęt sportowy podczas startu w maratonie.

Częstym rozwiązaniem jest także blogowy konkurs. Są to chwyty angażujące czytelników bloga, zachęcające ich do zakupu oraz przetestowania produktu tylko po to, by móc np. zaproponować swój przepis kulinarny. Aby móc się jednak wyróżnić, należy opracować strategię unikającą sztampy. Warto także porozmawiać na ten temat z konkretnym blogerem: nikt tak jak oni nie zna odbiorców bloga, a, wykorzystując swoje doświadczenie, mogą podsunąć nam naprawdę dobre pomysły. Nowoczesna kampania to wykorzystanie social mediów, wielowymiarowość, zaangażowanie i reakcja odbiorców. Warto dostrzec ten potencjał i go wykorzystać.

Bloger stanowi obecnie jednoosobową kampanię reklamową. Wybierając jednak odpowiednią propozycję zwracajmy uwagę na kategorię bloga oraz jego temat… Nie oferujmy promocji odzieży blogerowi kulinarnemu czy też promowania produktu z kategorii fit żywności osobie, która piecze wysokokaloryczne słodkości. Istotna jest również grupa docelowa, zaangażowanie czytelników oraz profil odbiorcy. Aby kampania miała sens, profil odbiorcy powinien pokrywać się z naszym targetem.

1 KOMENTARZ

  1. Z perspektywy użytkownika, ważne jest dla mnie aby recenzja danego produktu była napisana prostym językiem, ale także żeby zawierała ważne informacje, dzięki którym podejmę decyzję o zakupie danej rzeczy..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj