Ostatnimi czasy można obserwować zupełnie nowe kierunki w marketingu. I to zarówno w bezpośredniej reklamie konkretnych produktów jak i w działaniach polegających na kreowaniu marki czy wizerunku firmy. Nowoczesność wymusiła pewne kierunki, które specjaliści od marketingu szybko wyeksplorowali. Dzięki temu dzisiaj reklama wygląda zupełnie inaczej aniżeli jeszcze kilka lat temu. Ogromne wykorzystanie potencjału internetu a w szczególności wyszukiwarek oraz portali społecznościowych sprawiło, że dzisiaj  to właśnie w sieci reklamuje się zdecydowana większość polskich firm a także międzynarodowych koncernów. Z drugiej zaś strony, mamy tradycyjną reklamę, którą agencje marketingowe wykorzystują w celu wspierania narzędzi internetowych. Na pewno każdy zauważył w przypadku nie jednej dużej firmy, że reklama pojawia się równocześnie na billboardach i w telewizji i zachęca do odwiedzenia portalu społecznościowego czy strony internetowej reklamującej się firmy. Takie reklamy crossowe już dzisiaj są normą i nie są niczym nadzwyczajnym, ale za kilka lat w ten sposób reklamować będą się nawet najmniejsze i lokalne firmy.
Jednym z takich nowoczesnych kierunków w marketingu jest publikowanie filmów reklamowych albo filmów o swojej firmie w internecie właśnie na portalach społecznościowych albo w serwisach video. W szczególności w tym serwisie video, gdzie można tworzyć własne kanały i publikować własne firmy. Jest to, co najciekawsze, jedna z najtańszych możliwości zaprezentowania swoich spotów reklamowych bez konieczności emitowania ich w telewizji. Dlatego właśnie firmy najpierw wykupują reklamę promując kanał filmowy na portalu video a potem już na tym kanale do zebranych widzów czy też fanów można emitować wszystkie filmy praktycznie za darmo. Publikowanie filmów na własnych kanałach w tego typu serwisach kosztuje na pewno, ale tylko jeśli chodzi o nakręcenie takiego filmu reklamowego i odpowiednie jego obrobienie. Samo opublikowanie jest kwestią darmową, wobec czego w przeciwieństwie do telewizyjnych reklam nie trzeba wydawać kolosalnych pieniędzy na zareklamowanie siebie w taki sposób.
Prognozuje się, że za kilkanaście lat tradycyjna reklama telewizyjna przejdzie do historii. Prawdopodobnie telewizja zmieni się do tego stopnia, że będzie można odpłatnie zdecydować czy się chce oglądać reklamy czy nie. Już dzisiaj platformy satelitarne mają takie możliwości, żeby nadawać telewizję bez reklam, ale jednak zdecydowanie bardziej opłaca im się jeszcze póki co te reklamy emitować. Bo mimo wszystko, chociaż coraz większa grupa społeczna potrafi korzystać dzisiaj z komputerów i internetu to jest jeszcze całkiem liczna grupa osób starszych, które tego po prostu nie potrafią. Nie mniej jednak, następne pokolenie, które dzisiaj rośnie w siłę, nie będzie już raczej korzystać z telewizji, a jedynie właśnie z komputera i mediów społecznościowych. Swoją drogą, ciekawe jak specjaliści od marketingu z tych największych firm i korporacji dotrą do tego pokolenia, które wychowane jest na internecie. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ zdecydowana większość takiej młodzieży dzisiaj nie potrafiłaby się odnaleźć w realnym świecie, gdyby nagle oderwano ich od komputerów. Ale to już poniekąd wyzwanie dla największych mózgów od kreatywnej reklamy i marketingu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj