click apps pozyskuje inwestora!

click apps pozyskał pierwszego inwestora! W ramach transakcji została powołana spółka, której kapitalizacja przekroczyła 3 mln złotych.


Agencja social media click community, twórca platformy customizowalnych aplikacji społecznościowych click apps, pozyskał pierwszego inwestora, jest nim FOZ (Fundacja Obserwatorium Zarządzania). W ramach transakcji została powołana nowa spółka click apps sp. z o.o. której, po wniesieniu agencji social media i platformy aplikacji click apps, kapitalizacja przekroczyła 3 mln złotych. FOZ wszedł w posiadanie 28% spółki poprzez wpłacenie gotówki, w rękach założycieli tj. Rahima Blaka prezesa spółki i Michała Blaka odpowiedzialnego za rozwój produktu, pozostaje 72% spółki.

Prezesem i CEO click apps sp. z o.o. został Rahim Blak piastujący dotychczas to stanowisko w agencji click community, będzie teraz odpowiedzialny za rozwój całej grupy. Michał Blak pełniący funkcję vice-prezesa spółki skoncentruje się na rozwoju nowych aplikacji i narzędzi w platformie click apps. Przewodniczącym rady nadzorczej został Marcin Woźniak – założyciel i wieloletni CEO ARBOmedia (obecnie Goldbach Audience) i CEO funduszu inwestycyjnego Knowledge HUB.

zdjęcie (9)

click apps w liczbach!

Obecnie z customizowalnych aplikacji click apps na facebooku skorzystało już 850 tysięcy unikalnych użytkowników facebooka na ponad 3500 fanpejdzy, 85% klientów jest z Polski, reszta aplikacji, bez nakładów na reklamę, trafiła do takich krajów jak Albania, Indonezja, Indie, Hiszpania, Niemcy, Brazylia, a nawet Meksyk, dlatego środki pozyskane od Inwestora zostaną przeznaczone na globalne skalowanie biznesu w modelu SaaS, co w środowisku fb, jest wyjątkowo wdzięcznym w realizacji zadaniem:). Z aplikacji skorzystały już takie marki jak Oriflame, Pioneer, Giant, Wódka Żołądkowa, Getin Bank, Idea Bank, Open Finance, a także „klienci agencyjni” jak Zumi Social, czy grupa Agora S.A.

Aktualnie średnio co jedną godzinę sprzedaje się jedna aplikacja w modelu SaaS, dlatego zakładamy, że rozwój platformy o kolejne narzędzia, nie tylko aplikacje fb i social media, pozwolą nam zaistnieć na rynku „marketing cloud”, co znacznie powiększy rynek naszych usług, dodaje Michał Blak – product manager click apps.

zdjęcie (6)

Mamy inwestora i mamy wizję

W ramach całej grupy wchodzić będzie platforma aplikacji click apps, a także agencja social media, która szczególnie rozwinęła się na rynku modowym, odpowiadając za komunikację takich marek jak Solar, Simple, 4F, Venezia, answear.com, FashionWeek, Orsay i Atlantic. Naszym celem długoterminowym jest zintegrowanie wszystkich narzędzi wspierających social media dla firm, dostępnych w modelu SaaS z poziomu jednej platformy, i zdobycie jak największego udziału na wschodzącym rynku „marketing cloud”. Pierwszym krokiem jest powstała już platforma aplikacji click apps, która zawiera dziś około 30 szablonowych customizowalnych aplikacji, wspierających social media, w tym pozyskiwanie „leadów behawioralnych” z Facebooka, dzięki narzędziu „click mail” (SOCIAL BIG DATA).

Uważamy, że rynek social media zmieni się, ze względu na przesunięcie części działań do wewnętrznych działów marketingu, a także wzrostu liczby małych rozdrobnionych dostawców usług, którzy potrzebują wsparcia w gotowych custimozowalnych narzędziach. Mamy długofalowy i szczegółowy plan wprowadzania kolejnych narzędzi marketingowych w modelu SaaS, pozyskanie zatem inwestora na tym etapie rozwoju to dopiero początek, dodaje Rahim Blak – prezes spółki click apps sp. z o.o.

zdjęcie (5)

Rahim Blak i Michał Blak – Absolwenci ASP w Krakowie i MBA w Łodzi, CEO i współzałożyciele grupy click community – agencji social media oraz platformy aplikacji click apps. Zaczynali ze swoją agencją interaktywną art world™. Organizują cotygodniowe warsztaty i webinaria click apps, na które zapraszają czołowych przedstawicieli polskiego e-marketingu i social media. Obecnie całą uwagę zawodową koncentrują na marketingu społecznościowym. Rahim jest członkiem rady przedsiębiorców ASP w Krakowie, prowadzi zajęcia z e-marketingu i social media na MBA w Łodzi i WSE w Krakowie. Michał wykłada gościnnie na Akademii Krakowskiej i jest stypendystą ministra kultury.

Notatkę prasową przygotował Rafał Paciorek – Członek Rady Nadzorczej click apps sp. z o.o.

Zdjęcia "przefiltrował" Rahim na Instagram'ie + InstaText i InstaCollage.Share
Tags
Rahim Blak
Written by Rahim Blak

Rahim Blak - Absolwent ASP w Krakowie i MBA w Łodzi, CEO i założyciel grupy click community - agencji social media oraz platformy aplikacji click apps. Zaczynał ze swoją agencją interaktywną art world™, ale obecnie całą uwagę koncentruje na marketingu społecznościowym, z naciskiem na social commerce i social BIG DATA - czyli pozyskiwaniu leadów z facebooka. Działa na pograniczu sztuk wizualnych i Internetu.